Karlovice a okolí

Výlety, turistika, cykloturistika, lyžování…

U nás zažijete tu pravou aktivní dovolenou v každém ročním období

Je úplně jedno na co máte dnes chuť, jestli je to jen obyčejná procházka, pořádná turistika, nebo ta pravá jízda na kole. Možná se chcete jít vykoupat, nebo si v zimě dobře zalyžovat. Ve Velkých Karlovicích a okolí je asi tisíc možností, kam jít.

Vydní svět karlovice, či jezero Karolínka… Pohoří Beskydy, vrch Soláň, či úžasná blízká městečka jako Rožnov pod Radhoštem, nebo nádherné Pustevny.

Od nás máte všude blízko…

ZDE JE NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH TIPŮ NA VÝLETY…

Kulíšková naučná stezka lesem

Stezka, která potěší hlavně rodiny s dětmi. Kulíškova naučná stezka je schůdná nejen pro nejmenší, ale i pro rodiče s kočárky.
Stezka, pojmenovaná po naší nejmenší sově, kulíška používá jako průvodce na 10 zastaveních s dřevěnými tabulemi, jejichž prostřednictvím se návštěvníci zábavnou formou dozví spoustu zajímavostí o přírodě v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Čekají na ně otázky s odpověďmi na druhé straně tabule.
Stezka je dlouhá 2,5km a její začátek je u hotelu Horal u ohrady s ovečkami, kde pro ně můžete zakoupit také krmení. Pokračujte kolem ohrady z kopce dolů na asfaltovou komunikaci, vydejte se po silnici směrem k dolní stanici sjezdovky a další stanoviště s dřevěnou tabulí uvidíte vlevo na začátku lesa.
Jen pár metrů odtud prochází cyklostezka Bečva a tak se zde zdatní cyklisté dostanou i na kole.
Stezku můžete zakončit zmrzlinou v restauraci hotelu Horal a pokud dětem ještě zbyde energie, můžou se vyřádit také na hřišti u hotelu.
Parkování je možné také u hotelu Horal, autem cesta od apartmánu k hotelu trvá cca 10minut.

Naučná stezka Soláň

Severně od Velkých Karlovic se k nebi vypíná Soláň. 861 metrů vysoká hora je součástí Vsetínských vrchů a je jednou z nejkrásnějších částí Valašska.
Na vrchol Soláně dovede návštěvníky toužící nejen po nádherných výhledech, ale také poznání, pěkná naučná stezka. Asi 5 kilometrů dlouhá stezka má celkem 10 zastavení s informačními tabulemi, které seznamují nejen s místní přírodou, ale také kulturou, historií a současností Soláně i místními pověstmi. Na trase našly svůj domov také desítky dřevěných soch, které se budou líbit nejen dětem.

Kdo by se chtěl na Soláň vypravit s kočárkem, má možnost, měl by si ale vybrat o něco delší, asi 8kilometrovou cestu.

Vrchol Soláň – valašský Olymp

Nenáročná procházka

Pro méně zdatné turisty doporučujeme vydat se na vrchol Soláně nenáročnou trasou začínající u hotelu Soláň. Od hotelu (nebo také od Zvonice) vede příjemná, cca 1,5km dlouhá procházka na vrchol Soláně, kde je možné menší občerstvení v příjemné kavárně (polévka, knedlíky, káva, štamprlička apod.). Tuto trasu doporučujeme zejména těm, kteří hledají nenáročnou hřebenovou procházku a nechtějí chodit po beskydsku z kopce do kopce (vzhledem k reliéfu Beskyd není takových míst mnoho). Odměnou pro vás budou nádherné výhledy do údolí Beskyd a Javorníků.
Zdatnější turisté mohou odtud pokračovat dále do Velkých Karlovic zmiňovanou naučnou stezkou, kdo preferuje s dětmi kratší trasy, může cestu zpět k hotelu Soláň zakončit na venkovním dřevěném dětském hřišti u hotelu Čarták.
Zpět na Soláňi zavítejte také do Turistického informačního centra Zvonice, která slouží také jako galerie a místo konání zajímavých akcí. Expozice ve Zvonici vám nabídne výstavu obrazů a informace o valašských malířích, kteří čerpali inspiraci v tomto nádherném kraji: Karel Hofman, František Podešva a Jan Kobzáň.
Autem z apartmánu k hotelu cesta trvá cca 8 minut.

Elingerova stezka

Ve Velkých Karlovicích se natáčel seriál České televize Doktor Martin. Malebné dřevěné domečky v seriálu jsou v realitě právě Velké Karlovice.
Po známé postavě oblíbeného seriálu je pojmenovaná také tato stezka. Ta je určena jak rodinám s dětmi, tak dospělým, kteří rádi procvičí končetiny.
Na stezku se můžete napojit u restaurace Kyčerka, poté stačí přejít lyžařský svah a vstupte do lesíka, kde se stezka rozkládá. Je dlouhá necelý kilometr, její zdolání Vám zabere cca 30-45 minut.
Všechny prvky a atrakce jsou primárně dřevěné a hezky zapadají do rázu lesa. Čeká Vás zde např. hrazda, přeskoky, kladina, klouzačka, dřevěné piškvorky, a logická a herní stanoviště.
Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat u restaurace Kyčerka.
Stezka není náročná, ale kvůli různým převýšením není moc vhodná pro rodiny s kočárkem.

Galerie dřevěných soch sv. Huberta Pluskovec

Pokud se vydáte na Elingerovu stezku, cestou se projděte galerií dřevěných soch, které jsou přímo pod lyžařským areálem Kyčerka.
Galerie je volně přístupná po celý rok a najdete zde dřevěné postavy, jenž představují výjevy z běžného života valašska, některá typická místní řemesla a valašský betlém.
Uvidíte zde i dřevěnou kapli sv. Huberta , jejíž dominantou je dřevěný křídlový oltář.
Cesta z našeho apartmánu k parkovišti u Kyčerky Vám autem zabere pár minut, pokud se zde ale vydáte přímo z apartmánu pěšky, počítejte, že s dětmi Vám 1 cesta tam zabere klidně i 1,5 – 2 hodiny :-).

Statek u Rajmunda

Ocitnete se na statku, kde se doopravdy hospodaří, žádný komerční areál.
Při prohlídce statku jste v přímém kontaktu s volně se pohybujícími zvířaty, kromě domácího prasete, slepic, hus, koní a jiných domácích zvířat si zde můžete prohlédnout také voliéru s dravci.
Nezapomeňte, že jste na horách a zvolte vhodnou obuv, ideálně gumáky :-).
Zvířata jsou zvyklá na lidské hosty, ale pejsky pro jejich bezpečnost nechejte raději doma.

Letní koupaliště Velké Karlovice

Venkovní koupaliště. Skluzavky a relaxační prvky v podobě masážních trysek a perliček…
V malém bazénku je pro děti vodní ježek a vodní sloup…
Na koupaliště dojedete z apartmánu také na kole, před vstupní branou do areálu koupaliště jsou stojany na kola a pro majitele elektrokol je k dispozici také nabíjecí stanice.

Rozhledna Miloňová

Dřevěná rozhledna na vrchu MIloňová (846 m. n. m.).
Rozhledna se tyčí do výšky 24m a nabídne Vám nádherné výhledy na okolní krajinu Velkých Karlovic. Kruhový výhled Vám umožní vidět současně Javorníky i hřeben Vsackých Beskyd.
K rozhledně můžete dojít po zeleném turistickém okruhu, který začíná v Léskové.
S dětmi doporučujeme jednodušší trasu, kdy se na okruh můžete napojit na rozcestí přímo nad hotelem Lanterna, na vrcholu sjezdovky Galik. Odtud vede méně náročná cesta k rozhledně lesem, dlouhá přibližně 2 km.
Kolem rozhledny vede také dětská turistická trasa “Hledej poklad na Galiku”.
Cesta autem z apartmánu na parkoviště hotelu Lanterna trvá přibližně 8 minut. Zaparkovat můžete také u Galiku.

Jezero Jezerné

Karlovské jezero, místo, které postavili čerti a kde žili i draci
Jezero, podle kterého jsou naše apartmány a zároveň část Velkých Karlovic pojmenované JEZERNÉ, leží v horní části údolí Jezerného, procházkou asi 2,1km pěšky přímo od aparmánu.
Závalové jezero, kde se odehrávají geologické pochody, se kterými souvisí různé neobvyklé jevy, je opředeno mnoha pověstmi a legendami.
Přilehlou strouhu prý vyhloubil ďábel, který se pokoušel odvést vodu z Jezera na svůj mlýn na Radhošti. Zvláštní rýhy a útvary v okolních balvanech prý vyhloubili čerti svými drápy a řetězy, když v tom ďáblovi pomáhali.
Koluje také legenda, že se v jezeře rodili a žili draci.

Ptačí ráj

Novinka Velkých Karlovic roku 2023
Ptačí ráj, který je součástí Dětského světa Velké Karlovice, je zasazen do korun stromů.
Můžete se těšit na 17 stanovišť s naučnými prvky, 11 domečků, lávky s překážkami, nerezové tunely, skluzavky a tobogán, trampolínu, 3 nízké lanové překážky a lanový prales.
Pro rodiče jsou tady v hezkém počasí k relaxaci dřevěná lehátka.
Ideální protažení mezi stromy Ptačí stezkou.
Autem z apartmánu jste zde za pár minut.

Dětský a vodní svět Velké Karlovice

Herní labyrint si děti v nepříznivém počasí určitě maximálně užijí. Skluzavky, tobogány, prolézací, přelézací i závěsné prvky, trampolína, opičí dráha a spousta další zábavy. Součástí herny je uvnitř mini kavárna pro rodiče. Když neprší, jsou zde i venku pro děti nafouknuté skákací hrady, trampolíny a vodní atrakce, pro rodiče jsou na terase připravené pohodlné lehátka.
Dětský svět je součástí VODNÍHO SVĚTA VELKÉ KARLOVICE.
Ve Vodním světě na Vás čekají bazény, tobogán, vodní masážní lehátka, chrliče, perličky, houpací záliv. Také dětský bazén se skluzavkou, relaxační whirlpool a klidová zóna s lehátky. Součástí Vodního světa je také saunový svět.

Anebo do centra Karlovic

Vyrazte si jen tak na procházku z apartmánu do centra Karlovic.
Ať už na točenou zmrzlinu, anebo do Karlovského muzea, jehož návštěvu srdečně doporučujeme. Dozvíte se zde zajímavé informace o historii a životě lidí na Valašsku, uvidíte nástroje, se kterými místní lidé denně pracovali, ocitnete se v pravé valašské světnici a určitě se naučíte pár slov z místního nářečí. Součástí expozice je také muzeum hraček.
Nasajte zde pohodu Velkých Karlovic…
Cesta z apartmánu vede po chodníku cca 1,5 km směrem k informačnímu centru.